Oficjalny Serwis Miejscowości Rogoźnik

Już po raz kolejny jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogoźniku wydała swój kalendarz strażacki.

Już po raz kolejny jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogoźniku wydała swój kalendarz strażacki. W najbliższych dniach nasi strażacy rozpoczną rozprowadzanie go wśród mieszkańców naszej miejscowości.

 

Mieszkańcy Rogoźnika nie powinni się dziwić, jeśli w najbliższym czasie zapukają do nich druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej oferujący im zakup kalendarza. Jednostka wydaje taki kalendarz co roku, a dochód z niego przeznacza na fundusz ochrony przeciwpożarowej i na zakup wyposażenia.

Kalendarz będzie można nabyć również w Chicago za pośrednictwem LW RENOVATION Lucjan Wyciślak.

Jego cena nie została ustalona, gdyż chodzi o to, aby każdy zainteresowany sam zadecydował, jaką kwotę może na ten cel przeznaczyć. Wszystkie zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone działalność statutową oraz na zakup niezbędnego sprzętu.

Każda jednostka OSP posiada własny budżet, ale zwykle środki te wystarczają jedynie na podstawowe wydatki, głównie na utrzymanie istniejącego sprzętu. Stąd też decyzja naszych strażaków, aby wziąć sprawy w swoje ręce i zaprojektować kalendarz. W tym roku po raz pierwszy udało się znaleźć sponsorów, którzy wsparli jego druk.

Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźniku jest organizacją społeczną zrzeszająca osoby, które poświęcają swój czas i energię by nieść pomoc innym, niejednokrotnie narażając przy tym swoje zdrowie a nawet życie. Druhowie wyjeżdżają do pożarów, wypadków samochodowych i wielu innych zdarzeń losowych. Wspierają różnego rodzaju akcje charytatywne a także prowadzą działania na rzecz lokalnej społeczności.

Co ważne, strażacy – ochotnicy wszystko to czynią bezinteresownie. Owszem, otrzymują ekwiwalent za udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych, jednak jednogłośnie podjęli decyzję, aby fundusze te przeznaczać na zakup kolejnego wyposażenia, dzięki któremu jeszcze skuteczniej i sprawniej będą mogli działać.

Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźniku została utworzona w 1911 r. i działa nieprzerwanie do chwili obecnej.

Wszystkim którzy zakupią kalendarz strażacki OSP ROGOŹNIK bardzo dziękujemy !

 

Ogromne słowa podziękowania OSP Rogoźnik kieruje w stronę sponsorów :

1./ Firmie TEAM BRUK usługi brukarskie – Łukasz Wacławiak.

2./ Firmie MATELEKTRO Mateusz Mulica Stare Bystre.

3./ Firmie LW RENOVATION Lucjan Wyciślak.

4./ Firmie USŁUGI BRUKARSKIEJ GURKA BRUK Lipnica Mała.

5./ Firmie WÓJCIK Roboty Budowlane Rogoźnik.

6./ Firmie KIETA Usługi Ogólnobudowlane Michał Kieta Stare Bystre.

7./ Firmie Remontowo – Budowlana KWAK CHOWANIEC.

8/. Firmie Handlowo – Usługowej BOBEK Rogoźnik.

 

 

 

 

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Czytaj również

NABÓR WNIOSKÓW NA WYMIANĘ PIECÓW 2023.

Wójt Gminy Nowy Targ informuje mieszkańców gminy o możliwości dofinansowania  w ramach ograniczenia niskiej emisji do wymiany starych pieców w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych położonych na terenie Gminy Nowy Targ. Właściciele

Więcej »
Przewiń do góry