Oficjalny Serwis Miejscowości Rogoźnik

Najlepsze życzenia dla Strażaków. Niech św. Florian ma Was w opiece!

3 maja w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja i przeddzień Święta Strażaków w naszej parafii została odprawiona uroczysta Msza Św. Podczas Mszy św. modlono się o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Floriana dla Strażaków z Rogoźnika.

 

Mszy św. przewodniczył proboszcz naszej parafii ks. Andrzej Bukalski. Proboszcz podziękował strażakom za współpracę z parafią, za pomoc w różnych niebezpiecznych pracach, coroczne dyżury przy Bożym Grobie i uczestnictwo z pocztem sztandarowym w parafialnych uroczystościach. W mszy św. udział wzięli strażacy OSP Rogoźnik wraz z pocztem sztandarowym  oraz ich rodziny.

 

Po zakończonej mszy świętej druhowie udali się wspólnie do remizy OSP na wspólny strażacki poczęstunek. Podczas spotkania sołtys Rogoźnika przekazał druhom figurkę Św. Floriana wraz z życzeniami oraz cenny historyczny dokument z 22 czerwca 1912 r. ” Wykaz członków straży pożarnej w gminie Rogoźnik “. Został on odnaleziony w archiwum we Lwowie podczas szukania materiałów archiwalnych do monografii Rogoźnika która powstaje.

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ. / autor zdjęć : Kazimierz Zubek. /

 

 

Życzenia

 

Strażacy to wyjątkowi ludzie, którzy z narażeniem własnego zdrowia i życia ratują innych i ich dobytek. Zawsze możemy na nich liczyć – zarówno w obliczu pożarów, katastrof, klęsk żywiołowych, wypadków drogowych i innych, nawet najtrudniejszych zdarzeń. Zawsze są w pełnej gotowości i spieszą z pomocą, gdy tylko słychać pierwsze dźwięki syreny…

W dniu św. Floriana Druhom OSP Rogoźnik dziękuję za ofiarną służbę oraz dbanie o nasze bezpieczeństwo. W imieniu całej społeczności Rogoźnika dziękuję za pomoc niesioną drugiemu człowiekowi w najtrudniejszych sytuacjach, w chwilach zagrożenia życia ludzkiego.

Drodzy Strażacy, niech nigdy nie opuszcza Was zdrowie, satysfakcja zawodowa oraz szczęście w życiu prywatnym. Życzę, by ta trudna i odpowiedzialna praca była źródłem wyłącznie satysfakcji i zadowolenia, a poczucie dobrze pełnionej misji nigdy Was nie opuszczało.

Niech św. Florian otacza Was opieką w każdej chwili Waszej służby!

Kazimierz Zubek 

Sołtys Rogoźnika wraz z Radą Sołecką.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email