Oficjalny Serwis Miejscowości Rogoźnik

Urząd Miasta i Gminy Czarny Dunajec i Sołectwo Stare Bystre po raz trzeci odmówiło dofinansowania remontu ogrodzenia cmentarza komunalnego w Rogoźniku.

Sołtys Rogoźnika po raz trzeci zwrócił się do Burmistrza Miasta i  Gminy Czarny Dunajec z prośbą o dofinansowanie  w 2024 roku kosztów wykonania nowego ogrodzenia cmentarza komunalnego w Rogoźniku. / treść tego pisma publikujemy poniżej /

 

Dnia 17 listopada 2023 roku dotarła od Burmistrza Urzędu Miasta i Gminy Czarny Dunajec P. Marcina Ratułowskiego  pisemna odpowiedź, niestety  negatywna !. ( treść pisma poniżej ) : 

 

Cmentarz w Rogoźniku jest cmentarzem komunalnym , zarządzanym i utrzymywanym od 1971 roku przez Gminę Nowy Targ i Sołectwo Rogoźnik. Na  cmentarzu tym konieczne jest wykonanie pilnych i niezbędnych kosztownych inwestycji. / budowa ogrodzenia poszerzonego cmentarza czy wykonanie nowego zniszczonego już starego ogrodzenia itp. / 

Z powyższego pisma wynika, że Sołectwo Stare Bystre i Urząd Miasta i Gminy Czarny Dunajec w dalszym ciągu nie ma zamiaru partycypować w kosztach utrzymania Cmentarza Komunalnego w Rogoźniku. 

Po raz kolejny informuję Pana Sołtysa Starego Bystrego Sławomira Czerwińskiego i Pana Burmistrza Miasta i Gminy Czarny Dunajec Marcina Ratułowskiego , że na cmentarzu komunalnym w Rogoźniku chowani są mieszkańcy  Sołectwa Stare Bystre ( ok. 120 gospodarstw domowych gminy Miasta i Gminy Czarny Dunajec ! )  i czy to się  Panom  podoba czy nie, wypadałoby partycypować w kosztach jego utrzymania i dalszego funkcjonowania !  

Jestem przekonany, że Sołectwo Stare Bystre i Urząd Miasta i Gminy Czarny Dunajec znajdzie wreszcie środki finansowe na dofinansowanie remontu ogrodzenia Cmentarza Komunalnego w Rogoźniku !

O to będziemy się upominać !!!

 

Kazimierz Zubek

Sołtys Rogoźnika

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Czytaj również