Oficjalny Serwis Miejscowości Rogoźnik

W szkole podstawowej w Rogoźniku odbył się finał XXVI Gminnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych.

21 grudnia w szkole podstawowej w Rogoźniku odbył się finał XXVI Gminnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych.

Konkurs dwadzieścia sześć lat temu wymyśliła nauczycielka szkoły w Rogoźniku Wanda Komperda. Początkowo miał zasięg szkolny, ale dzięki staraniom ówczesnego dyrektora Stanisława Chowańca uzyskał status gminnego. Od wielu lat na konkurs do Rogoźnika dzieci z całej gminy przywożą swoje szopki. Impreza, a drugą taką na Podhalu trudno znaleźć, to najważniejsze wydarzenie w gminie Nowy Targ związane z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród, organizowana zawsze kilka dni przed samymi świętami, to wielkie wydarzenie.
W tegorocznej edycji wzięły udział 48 prac uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Nowy Targ. Szopki  zostały wykonane z najprzeróżniejszych materiałów – papieru, makaronu, czekolady, piernika, słomy, drewna. Figurki zostały ulepione z plasteliny, masy solnej, gałganków, wyrzeźbione w drewnie. Oprócz szopek w konkursie zaprezentowano również malarstwo na szkle.
Prace oceniała komisja w składzie : p. Maria Wnęk – mgr sztuki, p. Maria Mrożek – mgr sztuki, p.Józefa kuchta – dyrektor GOK w Łopusznej.

Zebranych gości przywitała dyrektor szkoły w Rogoźniku p. Monika Pacyga, która dziękowała sponsorom i organizatorom tegorocznego konkursu. Swoją obecnością zaszczycili : p. Leszek Ciężobka z Kuratorium Oświaty w Nowym Targu , p. Józefa Kuchta – dyrektor GOK w Łopusznej, sołtys wsi Rogoźnik p. Kazimierz Zubek, p. Marek Sproch – radny gminy Nowy Targ oraz dyrektorzy szkół, które brały udział w konkursie, nauczyciele, opiekunowie i sami uczniowie- autorzy tych przepięknych dzieł.

Uroczystość rozpoczęły jasełka w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rogoźniku. Po przedstawieniu p. Józefa Kuchta ogłosiła wyniki konkursu a następnie wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez gminę Nowy Targ. Na koniec, jak co roku, przy wspólnym stole zebrali się zaproszeni na konkurs goście. Jak zwykle poczęstunek wszystkim smakował. Spotkanie to dostarczyło wszystkim wielu miłych wrażeń.

Galeria zdjęć.

Zobacz protokół z XXVI Gminnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych Rogoźnik, 21.12.2022 r.

 

 

 

 

 

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Czytaj również